به سوی ظهور

مهدویت و امام زمان (عج)

به سوی ظهور

مهدویت و امام زمان (عج)

۴ مطلب توسط «مصابیح» ثبت شده است

السلام علیک یا زینب الکبری(س)

حضرت زینب(س)


هنگامه‌ای که به این شب و روزی می‌اندیشم که زمین و آسمان چشم انتظار مقدمی نیکو سرشت است که عظمت و صلابت کوه در برابر صبر و جلالت شأنش زانو میزند، در خود گم میشوم، این چه سرّیست که درخت همیشه سبز امامت و ولایت وامدار چنین مولودی می‌گردد؟!

آری اکنون قرنها از خلقت اُم المصائب می‌گذرد اما همچنان زمین چنین بانویی به خود ندیده است هموکه عارفه‌ایست که از آبشخور معرفت، دریایی از عرفان را با شور و شعوری بی‌همتا از خود به یادگار نهاد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ بهمن ۹۴ ، ۰۰:۵۰

یا صاحب الزمان (عج)


علامه بحرالعلوم از علمایی است که مکرراً خدمت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مشرف شده در یکی از تشرف‌ها مرحوم علامه به قصد تشرف به سامرا به تنهایی مسافرت کرده بود.

در بین راه راجع به این مسأله که «گریه بر امام حسین علیه السلام باعث آمرزش گناهان است» فکر میکرد در این هنگام متوجه شد که شخص عربی، سوار بر اسب به او رسید و سلام کرد و پرسید: جناب سید درباره چه چیزی فکر میکنی؟ اگر مسأله علمی است آن را مطرح کنید شاید من هم اهل باشم 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ بهمن ۹۴ ، ۱۷:۴۰

مالک اشتر نخعی

برخی از اوصاف مالک اشتر که امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام درباره ایشان فرمودند و با همین اوصاف والاست که در موقع ظهور حضرت ولی عصر لیاقت رجعت را پیدا میکنند و در رکاب حضرت نیز می‌جنگد:

1- در روزهای ترسناک و ایام خطر به خواب نمی‌رود و هوشیار است.

2- از دشمنان به هنگام بیم و هراس نمی‌ترسد و فرار نمی‌کند.

3- او شمشیری از شمشیرهای خداست که تیزی و برندگی آن کند نمی‌شود.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ بهمن ۹۴ ، ۱۴:۰۷